Ušatá DIY miska nielen na cukríky

Ušatá DIY miska nielen na cukríky

august25

Šikovného riadu a praktických misiek nie je nikdy dosť. Veď kam uložiť všetky prstienky? Kam nasypať oriešky pre návštevu? Kam s cukríkmi pre malých maškrtníkov? No predsa do vlastnoručne vyrobenej mištičky!

 

Alice and Lois servírujú na takomto sladkom malom podnose. Má uši, nos aj oči, takže všetky vaše poklady zodpovedne postráži. Skúste aj vy motív zajka alebo iné obľúbené zvieratko!


Budete potrebovať:

- Samotvrdnúcu modelovaciu hmotu
- Brúsny papier
- Čiernu centrofixku
- Sklenenú misku
- Orezávací nôž
- Biely akryl a štetec
- Valček na cesto


1. Modelovaciu hmotu si na pracovnej podložke rozvaľkajte na cca 0,6 cm hrubý plát.

2. Naň položte misku hore dnom a po jej obvode hmotu orežte nožom. Vytvoríte tak hlavu zajačika.


3. Z rozvaľkanej hliny si vyrežte aj jeden dlhý podlhovastý tvar a ten rozdeľte napoly.

4. K pripravenému kruhu oba kúsky pripevnite ako zajačie ušká. Jemne (ale dôkladne) ich pritlačte, aby dobre držali. Spoj zahlaďte prstami.


5. Takto pripraveného zajka vložte na dno misky a popritláčajte, aby ste novú mištičku vytvarovali. Nechajte uschnúť do druhého dňa.

6. Okraje hotového diela zjemnite brúsnym papierom a misku natrite bielou akrylovou farbou, aby bola jednoducho dokonalá.


7. Nakreslite oči a ňufáčik a malý tanierik na cukríky, oriešky alebo drobnú bižutériu je pripravený poslúžiť (a robiť radosť). V detskej izbe, na toaletnom stolíku či v kuchyni.

Autor: Mollie tvorí/Lusy


 

Shamekh Bluwi: Šaty tkané z oblakov

august25
Stačí si vyrezať šablónu s krásnou róbou a pozrieť sa cez ňu na oblohu. Alebo na staré maľované dvere, na moderný mrakodrap, na vzor vzácnej...
staršie články
 
Ušatá DIY miska nielen na cukríky
Mollie tvorí/Lusy