Tip redakcii
 

Porodí mu Martvoňová ďalšie dieťa? Herec Milan Bahúl odpoveď nepozná

V detstve ho bavilo letectvo a kozmonautika, no nakoniec mu učarovalo herectvo. Pri čom dokáže Milan Bahúl presedieť (55) celú noc?

24. marca 2016, 00:00
Slovenským divákom sa pripomenul v seriáli Chlapi neplačú.

Slovenským divákom sa pripomenul v seriáli Chlapi neplačú.

Autor: Tv Markíza

Hoci sa narodil v Bratislave, až do svojich desiatich rokov vyrastal na Žitnom ostrove, v obci Kvetoslavov. Neďaleko mali aj starých rodičov, u ktorých s mladším bratom trávili každú voľnú chvíľu. „Neraz sme sa s bratom medzi sebou sekali ako psy. Hlavne pre to, kto má umyť riad či vyniesť smeti, kto si môže priviesť kamarátov, keď rodičia neboli doma. S prichádzajúcou pubertou sa to stupňovalo, až časom sme sa upokojili,“ spomína Bahúl. Jeho otec bol železničiar, mama vyučená krajčírka, no pracovala v poisťovni.

Foto: Tv Prima

Poslúchol som rodičov

Organizovaným športom sa v detstve vyhol, lebo mimo školy mal vraj dosť iných, voľnočasových aktivít. S kamarátmi chodil do neďalekého lesa alebo behali po ihrisku. A veľa čítal.
Ako chlapca to Milana ťahalo technickým smerom. Bavilo ho letectvo a kozmonautika, chcel byť leteckým mechanikom. Odborné učilište bolo jeho prvou voľbou pri rozhodovaní o strednej škole. „Nakoniec, asi poslednýkrát vo svojom živote, som dal na radu rodičov a uprednostnil gymnázium, na ktoré ma, žiaľ, zobrali,“ smeje sa charizmatický herec.

Na základnej aj strednej škole recitoval a navštevoval dramatický krúžok, čo určilo jeho ďalšie smerovanie. Herec prezrádza: „Len čo som začal študovať na gymnáziu, moje vízie o budúcnosti sa začali upravovať. S krúžkom sme hrávali v celom okolí Bratislavy a mojím cieľom bolo dostať sa na herectvo.“
To sa mu aj podarilo.

Pracoval som u brata

V poslednom ročníku Vysokej školy múzických umení účinkoval vo Fujarovej šou, s ktorou s kolegami pokračovali aj po skončení štúdia. „Bol to kabaretný program, vystupovali sme v bývalom Dome odborov,“ spomína Milan. Ďalšie predstavenia už hrali v Štúdiu S.

Foto: Tv Markíza

 

Po vojenčine, ktorú absolvoval vo Vojenskom umeleckom súbore, dostal angažmán v Divadle Slovenského národného povstania v Martine. V ňom hral päť sezón. Vysvetľuje: „V lete pred revolúciou som dal výpoveď a s rodinou som sa vrátil do Bratislavy. Manželka mala v hlavnom meste prácu a narodil sa nám syn. To všetko ovplyvnilo naše rozhodnutie.“

Bahúl priznáva, že v kariére preskákal aj ťažké obdobia. Nejaký čas pracoval u brata v reklamnej agentúre. „Keď bola bezútešná situácia vo filmovom a televíznom priemysle a pre mňa aj v dabingu, s bratom sme sa zaoberali fasádami domov. Robili sme grafiky, lozili po lešeniach, šplhali sa po lanách a pretvárali tvár Bratislavy,“ hovorí Milan Bahúl, ktorého môžete najnovšie vidieť v seriáli ZOO.

Žijem v Československu

On sám sa však do podnikania pustiť nechcel. „Nemám na to žalúdok, nervy ani bunky. Klobúk dole pred všetkými, ktorí sa do toho pustili. Je to partizánska vojna so štátom a skôr súboj s úradmi než venovanie sa nejakej zmysluplnej aktivite či tvorbe,“ hovorí otvorene. Nikdy ho nelákalo ani opustiť rodnú krajinu. V rámci svojej profesie precestoval západné štáty, dostal sa aj na Ďaleký východ, no nemal ambície ostať v zahraničí dlhšie alebo natrvalo.

„Stále žijem v Československu, aj keď už sme dve samostatné krajiny. Nikdy som nemal tendenciu vzdať sa krajiny, v ktorej som sa narodil, kde som zvyknutý žiť a ktorú milujem,“ vyznáva sa herec.

Štvrté dieťa?

Milan Bahúl má tri deti. Z prvého manželstva 28-ročného syna a 21-ročnú dcéru. S exmanželkou aj s deťmi vychádza veľmi dobre. „Všetky krivdy už odzneli. Skrátka, v našom vzťahu nastal zákonitý proces, ktorý vyvrcholil rozvodom. Ale to sú moje súkromné veci, o ktorých sa baviť nechcem,“ hovorí herec rázne.

Zo vzťahu s českou dramaturgičkou Kateřinou, ktorý je už takisto minulosťou, má 4-ročné dievčatko. Kvôli láske žil herec dlhé roky na statku v obci za Prahou. Pre prácu najazdil stovky kilometrov medzi Prahou, kde nakrúcal seriály, a Bratislavou, kde mal takisto pracovné záväzky.
Dnes je jeho domovom opäť Bratislava. Zázemie má pri novej partnerke, herečke Andrei Martvoňovej, ktorá je od neho mladšia o dvadsať rokov. Neťahá ho to z mesta späť na dedinu?

„Vždy ma to lákalo na vidiek, verím, že toto je len dočasné riešenie. Sny si treba vytvárať, programovať a plniť si ich. Mám tretí vzťah, verím, že definitívny. A či bude aj štvrté dieťa? Na to by ste sa mali spýtať mojej partnerky,“ smeje sa Milan.

Nejem cicavce

Herec je známy tým, že pred klasickou medicínou uprednostňuje alternatívnu – aj keď toto slovné spojenie nemá veľmi v láske, napríklad homeopatiu. Tvrdí, že to nie je životný štýl, ale spôsob sebaobrany. „Keď som sa začal zaoberať homeopatiou, našiel som dobrého homeopata a sám som bol prekvapený pozitívnymi výsledkami,“ vysvetľuje Bahúl. Aj v strave je pomerne zásadový. Dva roky si varil podľa makrobiotických zásad, v súčasnosti neje žiadne cicavce, iba hydinu a ryby, a uprednostňuje naturálnu ryžu.

Jeho neresťou je však fajčenie. Cigariet sa zbaviť nevie a ani nechce, aj keď si uvedomuje všetky negatíva. „Tento nešvár je, skrátka, moja osobná hlúposť. Viem, že fajčenie lezie do peňazí, zaťažuje organizmus, človek je unavenejší, ale na rakovinu či na infarkt umierajú aj nefajčiari.“

Bahúlovým vášnivým koníčkom sú počítačové hry. Hoci s povzdychom dodáva, že momentálne na ne nemá čas. „Dokázal som však pri nich presedieť celú noc. Hral som online cez internet, spoznal som ľudí z Paríža či z Užhorodu, a keďže som si popritom cibril angličtinu, nepovažujem to za stratu času,“ uzatvára Milan Bahúl.

Autor: BÁJEČNÁ ŽENA/ Alena JURISOVÁ

video

 


 

 

 
Porodí mu Martvoňová ďalšie dieťa? Herec Milan Bahúl odpoveď nepozná
BÁJEČNÁ ŽENA/ Alena JURISOVÁ