Tip redakcii
 

Svadba bude, ale kedy...? Herec Ondrej Kovaľ si na Zuzanu Norisovú počkal

Ondrej Kovaľ (37) priznáva, že po svojej životnej partnerke, herečke Zuzane Norisovej, túžil už na strednej škole. Prečo im to vtedy nevyšlo a čo ich dalo po rokoch dokopy?

20. augusta 2016, 00:00
Chcel študovať elektrotechniku, prednosť dostalo konzervatórium.

Chcel študovať elektrotechniku, prednosť dostalo konzervatórium.

Autor: TV JOJ

Narodil sa a žije v Bratislave. „Bývali sme v Rači. V detstve som sa chodil lyžovať na kopec Slalomka. Ani som si nemusel odopínať lyže, zišiel som na nich až na parkovisko pred našou bytovkou,“ spomína sympatický herec, ktorý na naše stretnutie prifrčal na kolobežke.

V detstve bol vraj veľmi živé dieťa, učiteľky na základnej škole si s ním nevedeli rady, preto musel školu trikrát vymeniť. „Nemali so mnou trpezlivosť, pre školské osnovy som bol nepoužiteľný. Stále a veľa som hral. A len ma napomínali,“ smeje sa Ondrej.

Divoké obdobie

Priznáva, že nie vždy bolo pre neho ľahké zapadnúť do nového kolektívu, no keď sa osmelil, stal sa triednym šašom. A potom musel zase školu vymeniť... „Asi som mal ísť do prvého ročníka o rok neskôr,“ premýšľa herec.

Pôvodne chcel ísť študovať na strednú elektrotechnickú školu, no keďže jeho otec bol bábkohercom a Ondrej pri ňom veľa zažil, podal si prihlášku aj na konzervatórium. Vzali ho. „Prijímacie skúšky som si doslova užíval, opäť som sa mohol hrať a jašiť sa, rovnako ako počas celého štúdia. Jasné, že so spolužiakmi sme vyskúšali skoro všetky ,dobroty‘ nočného života. Puberta bola pomerne divoké, ale krásne obdobie,“ spomína Ondrej Kovaľ na stredoškolské roky.

Hodinový manžel?

Na herectvo na Vysokú školu múzických umení v Bratislave ho vzali až na tretí pokus. Nemal chuť to vzdať? Ondrej vysvetľuje: „Nevedel som si predstaviť, že by som robil niečo iné. Môj mozog nenašiel žiadnu alternatívu.“

Pri otázke, či by si ani dnes nevedel seba predstaviť v inom ako hereckom povolaní, sa na chvíľu zamyslí a s úsmevom odpovie, že možno by mohol robiť hodinového manžela. Tvrdí: „Opravovanie rôznych vecí v domácnosti mi nerobí problém.“

Svoju šikovnosť testuje aj pri stavbe domu neďaleko hlavného mesta, ktorý stavajú so Zuzkou Norisovou. Kedy sa budú sťahovať, to netuší. Na dome je ešte stále veľa roboty. „Nie som veľmi dobrý koordinátor prác. A okrem toho, aj keď sa do mnohých vecí púšťam s nadšením, niektoré nedotiahnem do konca,“ prezrádza Ondrej

Slovo dalo slovo...

Svoju partnerku Zuzanu Norisovú prvýkrát stretol na konzervatóriu. „Veľmi sa mi páčila. Boli sme si blízki aj v hravom ponímaní života. Vtedy to však nevyšlo. Po škole sa rozhodla odísť do Prahy a plniť si sny,“ spomína herec.

Celé roky však boli v kontakte a pred šiestimi rokmi sa úplnou náhodou stretli v Bratislave. „Slovo dalo slovo a už sme sa nerozdelili,“ usmieva sa Ondrej.

Foto: TV JOJ

Pochodili spolu kus sveta, boli v Brazílii aj na Sicílii. A pred vyše tromi rokmi sa stali rodičmi. Dcérku Júliu plánovali a ako Ondrej s láskou hovorí, ich dvoch so Zuzkou nič nezaskočí. Ani prípadné druhé dieťa...
A kedy bude svadba? „Raz určite, ale kedy, neviem. Dátum sme ešte nestanovili,“ uzatvára spokojne Ondrej Kovaľ.

Ženám úsmev pristane

Pri otázke, čo sa mu na ženách páči a čo nie, sa Ondrej na chvíľu odmlčal a premýšľal. „Prvý dojem je dôležitý, rovnako ako to, či sa mám so ženou o čom porozprávať. A úsmev, ľudia by sa mohli na seba viac usmievať bez toho, aby za tým hľadali iný zámer. Ženám úsmev pristane,“ hovorí.

Na druhej strane, do úzkych ho občas privádza to, že ženy mnohé situácie nevedia brať s nadhľadom a prežívajú ich inak, možno intenzívnejšie než muži. „Vtedy si neviem dať rady. To je pre mňa znak, že ženy sú asi naozaj z iného sveta,“ dodáva Ondrej Kovaľ so smiechom.

Hudba, moja láska

Pohodový sympaťák okrem svojej rodiny miluje hudbu. Študoval spev, hrá na basgitare, skladá piesne. „Svoje melódie hrávam aj Júlii. Je veľmi dobrý poslucháč s vyhraneným štýlom, nemôžem jej hrať hocičo,“ hovorí hrdý otecko.

Svoju prvú skupinu Prievan mal už na strednej škole. Potom dali s Martinom Geišbergom, synom herca Mariána Geišberga, dokopy kapelu s názvom UMK. Dnes je spoluzakladateľom skupiny Košpinoko. „Zatiaľ sme mali len tri koncerty, ale verím, že ich bude viac,“ vraví Ondrej Kovaľ.

Vizitka

Vek: 37
Bydlisko: Bratislava
Stav: zadaný, partnerka herečka Zuzana Norisová
Deti: dcérka Júlia, 3 a pol roka
Kde ho môžete vidieť
Ondrej Kovaľ je členom činohry Slovenského národného divadla, účinkuje napríklad v predstaveniach Skrotenie zlej ženy a Je úžasná. Pozrieť si ho môžete aj na Letných shakespearovských slávnostiach, ktoré sa uskutočnia od 14. do 16. augusta na Bratislavskom hrade a Ondrej sa predstaví v inscenácii Dvaja páni z Verony.

Nedávno v Česku nakrúcal rozprávku Slíbená princezna, ktorá bude mať premiéru na Štedrý deň, a pracuje na novom seriáli pre jednu zo slovenských televízií. A možno sa u vás objaví s kapelou Košpinoko, tak si ho príďte vypočuť.

Autor: BÁJEČNÁ ŽENA/ Alena JURISOVÁ

video

 


 

 

 
Svadba bude, ale kedy...? Herec Ondrej Kovaľ si na Zuzanu Norisovú počkal
BÁJEČNÁ ŽENA/ Alena JURISOVÁ