MS v hokeji 2017 - Česi už rýpu do slovenských hokejistov: Štipľavé poznámky na účinkovanie na šampionáte! | Pluska.sk

Česi už rýpu do slovenských hokejistov: Štipľavé poznámky na účinkovanie na šampionáte!

28. apríla 2016, 09:00

Situáciu v slovenskej hokejovej reprezentácii sledujú aj v susedných Čechách. Pohľad tamojších médií nie je dvakrát ružový. České portály a denníky sa, rovnako ako slovenskí fanúšikovia, pred šampionátom strachujú o udržanie v elitnej skupine, pretože do Kolína nad Rýnom nielen, že cestuje tím bez jedinej posily z NHL, pozvánku na MS odmietlo množstvo hráčov pôsobiacich v Európe.

Slovenský tím nebude mať na šampionáte ani jedného hráča z NHL.

Slovenský tím nebude mať na šampionáte ani jedného hráča z NHL.

Autor: TASR

"Slovákov desí fiasko. Musia dúfať v český zázrak. Štart na MS odmietli všetci hráči z NHL," píše vo svojom titulku český portál Aktuálne.cz s vysvetlením, že stávkové kancelárie v Česku vypísali na celkové víťazstvo Slovenska na MS kurz 60:1, čím našu krajinu radia na celkové 8. miesto. "To si však slovenská reprezentácia, ktorá nebola nikdy takto oslabená, nezahrala na posledných troch šampionátoch za sebou," pripomína portál.

V podobne výstražnom duchu sa niesol titulok bulvárneho českého portálu blesk.cz. "Slovensko sa pred MS bojí. Všetci z NHL odmietli prísť, hrozí blamáž," píše portál v titulku. 

Český blesk pripomína nevyspytateľný los, ale zároveň sa snaží nepochovať slovenské šance. Za vzor dáva "cígerovcom" práve Česko. "Napriek absencii posíl môže Slovensko zaspomínať na šampionát spred siedmich rokov. Práve v Kolíne nad Rýnom sa vtedy tešil zo zlatej medaily podceňovaný český tím, ktorý bol zložený prevažne z hráčov európskych mužstiev."

 
Autor: po
 
 
 
Česi už rýpu do slovenských hokejistov: Štipľavé poznámky na účinkovanie na šampionáte!
po