Tip redakcii
 

Páni, váš šatník nemusí byť nudný

Uberú vám kilá aj vrásky. Páni, nebojte sa experimentovať. Farebným tričkom či vzorovanou košeľou nič nepokazíte. Práve naopak.

01. augusta 2012, 17:30
Leto praje odvážnym farbám.

Leto praje odvážnym farbám.

Autor: Archív

Aj pánske oblečenie podlieha móde a nemusíte byť hneď metrosexuál, aby ste sa nemohli obliecť podľa toho, čo sa práve nosí. Ak náhodou plánujete počas výpredajov navštíviť obchod bez ženského poradenstva a bojíte sa, aby to nebol krok vedľa, inšpirujte sa aktuálnymi letnými trendmi. 

Výrazné a pastelové farby

Tohtoročné leto praje odvážnych farbám – žltej, ružovej, oranžovej alebo napríklad zelenej. Nenosia ich len ženy, ale aj muži. Ružová je taká aktuálna, že sa už stihla pretaviť aj do trhoviskovej turecko-chorvátskej módy. Preto neutekajte pred predavačom, ak vás bude presviedčať, že ružové tričko je ten správny kúsok práve pre vás. Naozaj to môže myslieť úprimne. Ani farieb sa nebojte, hoci už nemáte dvadsať. Uberú vám na veku a odpútajú pozornosť od drobných nedostatkov.
Dobrá rada: Farebné odtiene kombinujte s bielou. Zvýrazníte ich.


Farebné kombinujte s bielou.
Foto: archív

Jemné pásiky a biela

Riedke pásiky vo svetlomodrých odtieňoch sú dokonalé. Ide o vylepšenú námornícku módu pre decentných pánov, ktorí si potrpia na eleganciu. Veľmi trendové je k nim sako v pastelovom odtieni a biela, akoby nedbanlivo rozopnutá košeľa (aj keď ide o jasný zámer ukázať, čo je pod ňou). Vyzerajú veľmi mužne a sexi.
Dobrá rada: Sexi biela košeľa alebo sako vo vašom šatníku nesmú chýbať.


Pánska móda Roberta Cavalliho muža vyslobodzuje zo zažitých rituálov, a predsa ho robí elegantným v detailne vypracovaných materiáloch.
Foto: archív

Kraťasy alebo krátky oblek

Šortky sú určite skvelá voľba na leto, no mnoho mužov ani netuší, aké im vlastne pristanú. Ich dĺžka totiž závisí nielen od nôh, ale aj od toho, čo má muž nad nimi. Ak máte príliš tenké nohy a väčšie bruško, radšej si vyberte šortky pod kolená, aby ste nevyzerali komicky. Ak máte pekné vyšportované nohy, môžete si smelo dovoliť kratšie a dokonca aj užšie typy. Môžete si k nim smelo obliecť čokoľvek. Od trička s krátkym rukávom cez sveter, košeľu po sako. Vašej fantázii sa medze nekladú. Za podstatnú pri výbere pokladajte kvalitu tkaniny. Nech je priedušná a ľahká.
Dobrá rada: Vyhnite sa kraťasom s veľkými vydúvajúcimi sa vreckami. Aj krátke nohavice vám musia robiť peknú štíhlu siluetu. Rovnaký tvar by mali mať i vaše plavky.


Šortky Jean Paul Gaultier hýria palmami a farbami. Nemusíte po ne bežať do Paríža. Vystačíte si aj s tými spred pätnástich rokov. Vtedy boli palmy tiež in.
Foto: archív

Čierna je večná

Nepatrí len mužom so železnou disciplínou, ktorých telá už za života patria do evolučného múzea. Je to farba, vďaka ktorej sa budete vždy cítiť dobre, no snažte sa ju aspoň v lete skombinovať s niečím výraznejším. Verte, že hoci ste milovník čiernej, aj pre vás to bude príjemná zmena, ktorá vám dodá dobrú náladu a pozitívnu energiu.
Dobrá rada: Hlavne v lete si v tmavej košeli či tričku dávajte pozor na fľaky od dezodoratnov. Ak sa chystáte navliecť do čiernej, zabudnite na spreje s dvadsaťštyrihodinovým účinkom a určite siahnite po tuhom bezfarebnom antiperspirante.


Foto: archív

Nízke pudlo

Je aktuálne pre mladšie ročníky a štíhlejších pánov vyznávajúcich módne trendy. K takýmto nohaviciam sa hodí aj výraznejšia obuv a obtiahnuté bundy.
Dobrá rada: Hoci ide o aktuálny módny hit, nízke pudlo nepristane nižším, zavalitejším mužom, no ani vysokým štíhlym chlapom. Ak sa teda rozhodnete pre nákup takýchto nohavíc, určite si so sebou zoberte poradcu, ktorý váš výber reálne zhodnotí.


Foto: archív

Základný manuál nakupovania:

  • Vodorovné pásiky rozširujú
  • Zvislé pásiky zužujú
  • Obrazce a vzory objemovo zväčšujú a pútajú pozornosť
  • Výrazné farby priťahajú oči a odvádzajú pozornosť od iných častí tela
  • Čierna zužuje a robí vás vážnejším
  • Biela zvýrazňuje opálenie
  • Radšej mať oblečenie voľnejšie ako tesné
  • Kvalita tkaniny je podstatná
  • Ľan opticky prihadzuje pár kíl navyše
  • Dobre strihané sako alebo košeľa je polovica úspechu.

Autor: Šarm/Lívia Kramárová

video

 


 

 

 
 

Vaše diétne tipy

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 

Dara posiela obdivovateľkám jasný odkaz: Jedzte podľa slnka!

Joga naučila Daru Rolins nielen správne cvičiť, ale aj jesť. Vyskúšajte...
 
 
Páni, váš šatník nemusí byť nudný
Šarm/Lívia Kramárová